Vítejte na apartmánu a chalupě Dačice

No front page content has been created yet.

Česká Kanada

Česká Kanada je oblast přibližně se rozkládající mezi městy Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem o rozloze ne více než 300 km2. V rámci této oblasti je vymezeno území definované Nařízením Jihočeského kraje, které požívá vyšší stupeň ochrany a tím je Přírodní park Česká Kanada o rozloze 18700 ha s několika přírodními rezervacemi. Více informací na webu www.ceska-kanada.cz

Hrad LandštejnHrad Landštejn 
Dějiny Landštejna začínají nejpozději po roce 1222, kdy zemřel moravský markrabí Vladislav a správy této části se ujal český král Přemysl Otakar I. Ve snaze zabezpečit zemské hranice budoval na sporných územích strážní hrady.
Hrad RoštejnHrad Roštejn 
Hrad Roštejn „romantický lovecký hrádek v lesích“ Vás zve na prohlídku svých vnitřních prostor, černé kuchyně a k výstupu do věže, nebo posezení na nádvoří a v hradní hospodě.
Pozdně gotický hrad , který se zvedá na skalnatém vrchu v 677 m.n.m v romantické krajině Javořických vrchů u vsi Doupě, byl vybudován pány z Hradce v první polovině 14. století.
Rozhledna u JakubaRozhledna u Jakuba ( Valtínov ) 
Celková výška 40,7 m. Stavba rozhledny je členěna na 10 úrovní o výšce 3,3 m. Konstrukce rozhledny je šestiboký hranol z dřevěných lepených profilů modřínu zakončená dřevěnou oplechovanou střechou ve traru šestibokého jehlanu. 
Více informací na webu www.ceska-kanada.cz
Hadí vrch - Česká kanadaHadí vrch 
Leží u Návar, poblíž Starého Města pod Landštejnem. Území bylo jako chráněné vyhlášeno roku 1987 na výměře 13,47 hektaru. Balvanitý hřbet a svahy vrcholu Výhon mají bývalé pastviny s acidofilními vřesovištními společenstvy a hlavně vitálními porosty jalovce obecného. Místo je jediným nalezištěm motýla pernatušky vřesovištní v ČR, podobné je to u bedlobytky Cordyla brevicornis. Okraj území je přístupný po veřejné cestě. Lokalita je významná i z důvodu vysoké estetické hodnoty krajiny, proto je vyhledávaná turisty